Potyczki piłkarskie w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, a większa grupa facetów z zaciekawieniem odlicza dalsze godziny. W sieci pojawia się bardzo dużo zdań dotyczących tego, która drużyna wygra sportowe igrzyska, a jaka ma na to bardzo małe perspektywy. Nie braknie także konstruktywnych komentarzy w odniesieniu do różnych gwiazd piłki nożnej. Czy unikalne historyczne wydarzenie da kibicom wyraziste emocje?

Znakomitość mistrzostw świata

Obecne mistrzostwa będą niezwykle zjawiskowe, mimo ogromnej ilości mistrzostw świata, które do chwili obecnej się odbyły. Po raz pierwszy w historii, starcia między drużynami przeniosą się na przestrzeni Bliskiego Wschodu, a także po raz pierwszy w kraju wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się nietuzinkowa, ponieważ widowisko sportowe wydarzy się w trakcie jesieni. Jest to zarazem ostatni turniej, gdzie występować będą tylko 32 składy piłkarskie, ponieważ na kolejnym takim turnieju, liczba ekip piłkarzy zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych zespołów.

Chłodne opinie ludzi

Zbliżające się piłkarskie zawody są jeszcze bardziej kontrowersyjne od swoich poprzedników. Powstają komentarze, iż wybór kraju, w którym mistrzostwa świata mają się odbyć, miał tło korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w środowisku piłkarskim da się zauważyć duże zdenerwowanie. Wokół organizowanych zawodów w koło włóczyło się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy do publiczności dotarły informacje, iż w trakcie budowy boisk i reszty infrastruktury, zginęła ogromna liczba pracowników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego przełomowego wydarzenia dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Jaki zespół podniesie w górę puchar?

Mimo ogromnej niechęci aniżeli zachwytu wobec gospodarza mistrzostw świata, i tak miliony ludzi biorą czynny udział w procesie, stawiając na różne drużyny do wygrania turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz